18 januari 2017

Start programma Schoolsteward

Deze week is het programma Schoolsteward van start gegaan

Onze school is er voor leerlingen. De school is een omgeving die hen helpt om te leren voor later. In dat leren hoort in onze ogen ook de verantwoordelijkheid nemen voor de omgeving en voor elkaar. We mogen samen trots zijn op een schone en respectvolle school.

Om die reden starten wij het programma Schoolsteward: leerlingen surveilleren in de aula, in de gangen en op het schoolplein. Ze spreken waar nodig andere leerlingen aan op hun gedrag. Deze benadering gebeurt vanuit het principe van gelijkwaardigheid en de toon is positief. Stewards zijn dus geen strenge beveiligers of ‘boemannen”, maar eerder een soort gastheer of gastvrouw van de school.

Het programma Schoolsteward helpt om onze leerlingen echt de verantwoordelijkheid te geven die wij belangrijk vinden.